Loading

0 %

Náš příběh

Kvalitní káva, za kterou stojí silný příběh

Jsme malá rodinná firma. V současnosti sice žijeme v Praze, ale pocházíme z Kolumbie, kde jsme žili jako farmáři a pěstovali kávu v horách. Právě proto je pro nás nesmírně důležitá nejen kvalita kávy, kterou prodáváme, ale také to, abychom podpořili zemědělce a poskytli jim férové podmínky, kterých se nám nedostalo. Jmenuji se Ami a toto je příběh mé rodiny, naší kávové farmy a značky Dorado.

 

Když jsem byl malý, žil jsem se svými prarodiči v malé vesnici Villagómez ve střední části Kolumbie. Moje babička byla učitelkou a můj dědeček zubařem, jediným v kraji. Po škole jsem většinou trávil dny s dalšími dětmi plaváním v laguně a běháním po kopcích. Někdy jsem měl pocit, že běžím rychleji než auta jedoucí dole v údolí.

Po večerech mě dědeček brával k prababičce Misaelině, kde jsme jedli sýrové arepas (kukuřičný chléb) a dospělí si dávali šálek kávy, kterou sami vypěstovali i zpracovali. Byla to právě prababička, kdo v roce 1918 založil farmu a začal pěstovat kávu. Od ní řemeslo převzali moji prarodiče a od nich zase moji rodiče. Ručně jsme sbírali kávová zrna, sušili je na slunci, pražili ve velké pánvi a museli bez přestání míchat dřevěnou vařečkou, aby byla všechna stejně pražená.  Poté jsme kávu mleli železným mlýnkem, který patřil prababičce.

Jakkoli to bylo bolestivé, opustil jsem svou rodinu a přestěhoval se do Prahy. Zde jsem založil obchod s kávou, jehož posláním je podpořit farmáře z hor a zároveň poskytovat lidem kvalitní kávu.

Jsou to právě vzpomínky na šťastné dětství, co mě pohání dál. Vzpomínám na pocit, kdy jsem pil kávu, kterou jsem pozoroval růst a s láskou o ni pečoval, a chci se o něj podělit. Chtěl bych, aby i ostatní lidé získali povědomí o tom, odkud pochází káva, kterou pijí, a dozvěděli se něco víc o lidech, kteří ji pěstují. Právě s touto myšlenkou vzniklo Dorado – prémiová káva od zemědělců z Kolumbie a Guatemaly.

Naše hodnoty

Kvalita

Udržitelnost

Férovost

Čerstvě pražená káva z naší pražírny