Nakládka

0 %
1
Kolumbie

NAŠE HISTORIE

1

Jsme malá rodinná firma. V současné době žijeme v Praze, ale pocházíme z Kolumbie, kde jsme žili jako zemědělci a pěstovali kávu v horách. Proto je pro nás nesmírně důležité nejen kvalita kávy, kterou prodáváme, ale také to, abychom podporovali pěstitele kávy a poskytovali jim spravedlivé podmínky, které jsme neměli. Jmenuji se Ami a toto je příběh mé rodiny, naší kávové farmy a značky Dorado.

Když jsem byl malý, žil jsem se svými prarodiči v malém městečku Villagómez ve střední Kolumbii. Moje babička byla učitelka a dědeček zubař, jediný v kraji. Po škole jsem strávil většinu dní s ostatními dětmi plaváním v rybníku a běháním nahoru a dolů z kopců. Někdy jsem měl pocit, že jedu rychleji než auta jedoucí údolím.

V noci mě dědeček vzal do domu mé prababičky Misaeliny, kde jsme jedli sýrové arepasy a dospělí měli šálek kávy, kterou si sami připravili a zpracovali. Byla to prababička, která v roce 1918 otevřela farmu a začala pěstovat kávu. Její živnost převzali prarodiče a rodiče ji převzali za ně. Kávová zrna jsme sbírali ručně, sušili na slunci, pražili je ve velké pánvi a museli je neustále míchat dřevěnou lžící tak, aby se všechny rovnoměrně pražily. Pak jsme kávu rozemleli na železném mlýnku, který patřil mé prababičce.

 

I když to bylo bolestivé, opustil jsem rodinu a přestěhoval se do Prahy. Zde jsem instaloval kavárnu, jejímž posláním je podporovat horské farmáře a zároveň poskytovat lidem kvalitní kávu.

Jsou to vzpomínky na šťastné dětství, které mě pohánějí. Vzpomínám si, jak jsem cítil, jak piju kávu, sleduji, jak rostem a starám se o ni s láskou, a chci se o to podělit. Chtěl bych, aby ostatní lidé věděli, odkud pochází káva, kterou pijí, a dozvěděli se více o lidech, kteří ji pěstují. S touto myšlenkou vzniklo Dorado: prémiová káva od farmářů v Kolumbii a Guatemale.

1

Silné a hluboké příchutě

Latinskoamerická historie kávy ukazuje, že region byl a stále je největším producentem kávy na světě.