Loading

0 %

5 důvodů, proč milujeme kávu z Kolumbie

ŠPIČKOVÁ KVALITA, BOHATÉ CHUTĚ A JEDINEČNÉ AROMA – TO JE KÁVA Z KOLUMBIE. POCHÁZÍ Z TĚCH NEJLEPŠÍCH KLIMATICKÝCH PODMÍNEK A SKRÝVÁ V SOBĚ MILIONY PŘÍBĚHŮ. KAŽDÝ MÁ SVÉ VLASTNÍ DŮVODY, PROČ JI MILUJE. TADY JSOU TY NAŠE.

ČTI DÁL

Jak vybrat kvalitní zrnkovou kávu

CHTĚLI BYSTE SI KOUPIT ZRNKOVOU KÁVU, ALE VE VŠECH TĚCH ÚDAJÍCH NA ZADNÍM STRANĚ BALENÍ SE ABSOLUTNĚ NEVYZNÁTE? POJĎME SE SPOLEČNĚ PODÍVAT NA TO, JAKÉ VLASTNOSTI BY MĚLA VÝBĚROVÁ ZRNKOVÁ KÁVA MÍT, ABYSTE Z NÍ MĚLI CO NEJVĚTŠÍ POŽITEK. AŤ UŽ JSTE ZAVÍTALI DO KAVÁRNY, SPECIALIZOVANÉ PRODEJNY S KÁVOU, NEBO JSTE KLIKLI NA NABÍDKU INTERNETOVÉHO OBCHODU, PŘI PROČÍTÁNÍ ÚDAJŮ O KUPOVANÉM ZBOŽÍ BYSTE SE MĚLI ZAMĚŘIT PŘEDEVŠÍM NA TĚCHTO NĚKOLIK BODŮ:

ČTI DÁL

5 REASONS WE LOVE COLOMBIAN COFFEE

TOP QUALITY, RICH FLAVORS AND UNIQUE AROMAS – THIS IS COFFEE FROM COLOMBIA. IT COMES FROM THE BEST CLIMATIC CONDITIONS AND HIDES MILLIONS OF STORIES. EVERYONE HAS THEIR OWN REASONS FOR LOVING IT. HERE ARE OURS.1. EACH CUP HAS A RICH FLAVOR

READ MORE

How to choose quality coffee beans

WOULD YOU LIKE TO BUY COFFEE BEANS, BUT IN ALL THE INFORMATION ON THE BACK OF PACKAGE, YOU FEEL LOST? LET’S TAKE A LOOK AT WHAT QUALITIES SELECTED COFFEE BEANS SHOULD HAVE IN ORDER TO REALLY TASTE THE BEST. WHETHER YOU HAVE VISITED A CAFÉ, A SPECIALIZED COFFEE SHOP, OR YOU HAVE CLICKED ON THE OFFER OF AN ONLINE STORE, YOU SHOULD FOCUS ON THE FOLLOWING POINTS WHEN READING THE DATA ABOUT THE COFFEE BEANS:

READ MORE